Blog

Çfarë është Melatonina?

Melatonina është një hormon natyral i prodhuar nga gjëndra pineale në trurin tuaj.

Ajo është kryesisht përgjegjëse për rregullimin  e ciklit të gjumit dhe përmirësimin e cilësisë së jetës.

Përveç përmirësimit të gjumit, melatonina gjithashtu rrit sistemin imunitar, dhe normalizon presionin e gjakut dhe nivelet e kortizolit, hormonit të frikës.

Studimet tregojnë se melatonina mund të përmirësojë shëndetin e syve, të zvogëlojë simptomat e depresionit sezonal dhe madje të sigurojë lehtësim nga refluksi gastrointestinal.

Beauty Rest Melatonin Gummies 10 mg

2 thoughts on “Çfarë është Melatonina?

 1. Extended Opportunity thotë:

  Hey,

  The moment we’ve all been waiting for is finally here – GoBuildr is now LIVE! 🎉

  🌐 Create ultra-lightning-fast websites, sales funnels, eCommerce stores, and more in less than 60 seconds, with just a keyword!

  🚀 Say goodbye to the limitations of traditional page builders. GoBuildr combines the functionality of 16 different tools into one powerful app, supercharged with AI-assisted technology.

  ⇒ Click Here To Checkout Demo https://ext-opp.com/GoBuildr

 2. Extended Opportunity thotë:

  A.I Create & Sell Unlimited Audiobooks to 2.3 Million Users – https://ext-opp.com/ECCO

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *