Blog

A është klorofili i mirë për lëkurën tuaj?

A është klorofili i mirë për lëkurën tuaj?

Përveç përmirësimit të shëndetit, rritjes së energjisë dhe luftimit të sëmundjeve, klorofili ka treguar potencialin e tij për të reduktuar inflamacionet e lëkurës dhe për të parandaluar infeksionet bakteriale në lëkurë.

Konsumimi i klorofilit në sasi të rregullta ditore mund t’ju ndihmojë gjithashtu të trajtoni ulcerat dhe lezionet e lëkurës për shkak të potencialit të tij për shërimin e plagëve.

Për më tepër, kur aplikohet në mënyrë topike në lëkurë mund të jetë efektiv kundër akneve të lehta, poreve dhe djegieve të lëkurës.

Një përfitim tjetër i rëndësishëm i klorofilit është aftësia e tij për të reduktuar dëmtimin e qelizave të lëkurës me praninë e bollshme të antioksidantëve.

Vitaminat dhe mineralet në klorofil, duke përfshirë vitaminën A, C, E dhe K, së bashku me bioflavonoidet dhe b-karotenin luajnë një rol të rëndësishëm në riparimin e qelizave të dëmtuara.

Vetitë antiseptike të klorofilit shkatërrojnë bakteriet dhe ndihmojnë në forcimin e indeve, duke e bërë lëkurën të bukur e të shkëlqyeshme.

Përdorimi: 2 ml përzihen me një gotë me ujë dhe konsumohet 1 herë në ditë.

7 thoughts on “A është klorofili i mirë për lëkurën tuaj?

 1. Jessiet thotë:

  Can provide a link mass to your website http://fertus.shop/info/

 2. Sheilat thotë:

  Can provide a link mass to your website http://fertus.shop/info/

 3. Judyt thotë:

  I offer mutually beneficial cooperation http://fertus.shop/info/

 4. Mathew Zhao thotë:

  It’s the best time to make some plans for the future and it
  is time to be happy. I have read this post and if I could I want to
  suggest you some interesting things or advice.
  Perhaps you can write next articles referring to this article.
  I wish to read more things about it!

 5. I see You’re really a excellent webmaster. The website loading pace is amazing.

  It kind of feels that you are doing any unique trick.
  Furthermore, the contents are masterwork. you’ve performed a magnificent task in this matter!
  Similar here: e-commerce and
  also here: Zakupy online

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *